Sesterská společnost Lafarge ve Francii vyrobila slínek výhradně z recyklovaného materiálu

Naše sesterská společnost, která je součástí skupiny Holcim, vyrobila ve své továrně v Altkirchu ve Francii slínek vyrobený výhradně z recyklovaných materiálů, čímž naplnila principy cirkulární ekonomiky.

Slínek byl vyvinut během zkoušek prováděných výzkumným a vývojovým centrem se sídlem v Isle d'Abeau. Byl vyroben ze 100 % recyklovaných materiálů a z alternativních surovin, jako je dřevěný popel nebo odpad ze zpracování minerálů, převážně z místních zdrojů. Recyklovaný slínek byl vyroben plně v souladu s evropskými normami a bude použit k výrobě 100% recyklovaného cementu.

Kombinace výroby recyklovaného cementu s recyklovanou vodou, recyklovanými výztužemi a dalšími recyklovanými složkami umožní výrobu 100 % recyklovaného betonu. "Tento průlomový objev ukazuje, co je možné, když se spojí jedinečné odborné znalosti společnosti Holcim v oblasti recyklace s jejím vedoucím postavením ve výrobě cementu," uvedl ředitel inovačního centra Holcim Edelio Bermejo.

Vývoj stoprocentně recyklovaného slínku nás posouvá o krok dál v naší snaze o cirkulární výstavbu s cílem dekarbonizovat zastavěné prostředí. Společnost Holcim v roce 2021 recyklovala 54 milionů tun materiálů v rámci svých globálních aktivit a do roku 2030 plánuje tento podíl zdvojnásobit na 100 milionů tun.

Aby bylo možné ze starého vybudovat nové, zvyšuje Holcim recyklaci stavebního a demoličního odpadu na nové stavební materiály s cílem dosáhnout do roku 2025 10 milionů tun. V roce 2021 společnost zrecyklovala 6,6 milionu tun stavebního a demoličního odpadu.

Chcete vědět víc?