Geocycle Week aneb týden úklidu je tu

Tradiční Geocycle Week proběhne letos v týdnu od 13. do 19. září, současně na sobotu 17. září připadá Světový den úklidu. My v Lafarge Cement se letos opět připojíme, protože naše planeta nám není lhostejná a uvědomujeme si, že k prostředí, ve kterém žijeme, se musíme chovat s náležitou péčí. Planetu máme jen jednu, nepleťme si ji proto s popelnicí.

Pro letošní Geocycle Week plánujeme dvě akce. První akcí „Ukliď si své pracoviště“ chceme ukázat, že úklid začíná u každého z nás, ať již na pracovním stole, v laboratoři, v dílně nebo v našem firemním voze. Někteří z nás budou uklízet i ve virtuálním prostoru. Věděli jste například, že nevědomě každý den vytváříme 806 g CO2 odesíláním a přijímáním v průměru 33 e-mailů nebo vyhledáváním v Googlu? Že každý nevyžádaný e-mail (spam), dokonce i když jej neotevřeme, uvolňuje odhadem 0,3 g CO2 do atmosféry? Že e-mail s přílohou vyprodukuje 50 g? Geocycle Week je proto ideální příležitostí uklízet i „virtuálně“, tedy promazat emaily, uklidit ve složkách na discích apod.

Druhou akcí, kterou chystáme, bude přednáška na téma Uplatnění principu cirkulární ekonomiky při výrobě cementu. Přednáškou provede pan Ing. Petr Novotný z Institutu cirkulární ekonomiky, který pohovoří o cirkulární ekonomice a dekarbonizaci z trochu jiného úhlu pohledu.

Podívejte se, jaké principy v rámci cirkulární ekonomiky uplatňujeme