Budoucnost se nepíše, ta se staví

 

STAVÍME PRO LIDI A V ZÁJMU PLANETY

Inovace a udržitelný rozvoj jsou součástí všeho, na čem se podílíme. Jsme odhodlaní stavět svět, který je příjemným místem pro lidi a zároveň je to svět, který je v souladu s možnostmi naší planety. Je to svět, který je zelenějšíchytřejší a funguje pro všechny

 
stavime zelene web v4

 

Zelená řešení

Holcim je společností, která je ve svém oboru na špici v oblasti výroby udržitelných stavebních materiálů a poskytovaných stavebních řešení. To není malá část. Více než polovina našich inovací je věnována ekologičtějšímu řešení budov. Výsledky? Špičkové produkty, jako je zelený beton ECOPact, který umožňuje uhlíkově neutrální stavbu, a Susteno, náš cement obsahující 20 % recyklovaného betonu.

Oběhové hospodářství

Podporujeme oběhové hospodářství. Jsme aktivní v recyklaci stavebního a demoličního odpadu, stavíme budoucnost, která je přátelská naší planetě Zemi. Holcim Česko využívá více než 90 % alternativních paliv.

Závazek nulového dopadu

Aby bylo možné stavět „zelenější svět“, zavázali jsme se stát se firmou s nulovým dopadem na životní prostředí. V rámci našeho závazku jsme se připojili k výzvě „Business Ambition pro 1,5 ˚C“ a stanovili jsme si ambiciózní klimatické cíle pro rok 2030.

 
stavime chytre web v3

 

Špičkový výzkum a vývoj

Inovace jsou v popředí všeho. Holcim vybudoval největší výzkumnou a vývojovou organizaci v tomto odvětví s globálním centrem ve francouzském Lyonu, pěti regionálními centry a 300 kvalifikovanými výzkumnými pracovníky, kteří pracují na více než 1500 aktivních patentech. Ale sami na to nestačíme. Proto spolupracujeme se 40 předními akademickými institucemi a stovkami začínajících podniků po celém světě, abychom umožnili realizovat průlomové nápady a zůstali v čele udržitelné výstavby.

Výrobní závody budoucnosti

Pomocí nových digitálních technologií, jako je robotika, umělá inteligence a automatizace, stavíme výrobní závody budoucnosti. Zvyšujeme efektivitu např. díky vzdálené správě zařízení, nebo plánem prediktivní údržby. Přinášíme průkopnické technologie, jako je 3D tisk, které umožňují stavět rychlejší a cenově dostupnější budovy a infrastrukturu. Jedná se například o větrné mlýny, které zachycují o 25 % více obnovitelné elektřiny a zároveň se dají postavit za použití méně materiálu než podobné stavby. 

 
stavime pro vsechny web v2

 

Pokrok v konstrukčních technikách

Ve společnosti Holcim Česko podporujeme digitalizaci ve všech oblastech: od závodů a logistiky až po prodejní a stavební řešení. Využíváme technologii senzorů a dronů, datafikaci, umělou inteligenci a strojové učení.

Přispíváme k prosperující komunitě

Poskytujeme materiály a odborné znalosti, které umožňují úspěch stovkám největších projektů transformační infrastruktury na světě. Výsledky těchto projektů mohou změnit životy lidí k lepšímu, od rychlostních silnic, přístavů a ​​mostů v Americe, přes přehrady a železnice v Africe, od tunelů a pobřežních větrných farem v Evropě po metro v Asii. Podporujeme komunity a propojujeme společnost.

Naši lidé

Naši lidé jsou klíčem našeho úspěchu. Proto podporujeme kulturu rozmanitosti, kde může prospívat každý. Investujeme do dalšího vzdělání našich zaměstnanců.  Chráníme zdraví a dbáme o své okolí.

Podporujeme lokální projekty

Stojíme za našimi komunitami. Dáváme práci místním lidem a menším firmám v okolí. Přispíváme na činnost neziskových projektů, projekty biodiverzity a podporujeme přilehlé obce v ekologických a jiných projektech.