Betonáž základní desky slínkového sila

Na začátku května 2022 jsme podepsali smlouvu na výstavbu nového slínkového sila, které má pojmout až 50 000 tun. V pondělí 21. listopadu proběhla betonáž základové desky.

Betonáž základové desky jsme zvládli během jediného dne, měli jsme hotovo za 16 hodin čistého času. Bylo použito celkem 1 100 m3 betonu typu C30/37 XF4 a 290 tun výztuže. Na dovoz betonu z betonáren v Trmicích a Veltrusech bylo použito 24 domíchávačů o kapacitě 14 m3.

Silo přijde na zhruba 350 milionů korun a vejde se do něj až 50 tisíc tun slínku, což je základní surovina pro výrobu cementu. Díky novému silu se v našem areálu podaří snížit prašnost. Do konce tohoto roku budou připraveny základy sila a dopravníků, v prvním pololetí roku 2023 proběhne výstavba sila a montáž dopravníků, ve druhém pololetí pak montáž zbývající technologie a elektroinstalace. Silo tak bude k dispozici před zimní odstávkou v roce 2024 a bude moci shromáždit dostatečné množství slínku na další sezónu.

Zvolené technické řešení a vybraná technologická zařízení zajistí minimalizaci prašnosti při transportu a skladování slínku, což přinese zlepšení pracovních podmínek pro obsluhu a údržbu zařízení a podstatně zlepší životní prostředí v okolí cementárny.

Podívejte se na videa, jak probíhá betonáž základové desky. Pracujeme za každého počasí. A příště vám ukážeme, jak poroste stavba do výšky.

Betonáž základové desky - první část
Betonáž základové desky - druhá část
Více informací o projektu výstavby slínkového sila naleznete zde: