Společnost Holcim spouští technologii pro výrobu nízkouhlíkového cementu s kalcinovaným jílem

 

Naše mateřská společnost Holcim jako první v Evropě vyvinula vlastní technologii, která umožňuje výrobu nízkouhlíkového cementu s o 50 % nižšími emisemi CO2. Udržitelný provoz bude využívat 100 % biomasy a systém rekuperace odpadního tepla.

Společnost Holcim zahajuje ve svém závodě Saint-Pierre-la-Cour ve Francii první evropský provoz pro výrobu cementu s kalcinovaným jílem v rámci řady ECOPlanet, který bude mít o 50 % nižší emisí CO2 ve srovnání se standardním cementem (CEM I). Nová výrobní linka bude vyrábět až 500 000 tun nízkouhlíkového cementu ročně. Její udržitelný provoz je ze 100 % poháněn alternativními palivy na bázi biomasy a systémy rekuperace odpadního tepla, díky čemuž je výroba cementu s kalcinovaným jílem téměř bezemisní a mimořádně účinná.

Miljan Gutovic, vedoucí regionu Evropa k tomu dodává: „Otevření první linky na výrobu cementu s kalcinovaným jílem v Evropě je dalším milníkem v našem cíli o dekarbonizaci stavebnictví. Do roku 2025 rozšíříme výrobu těchto našich cementů ve všech regionech, abychom posunuli naši řadu nízkouhlíkových cementů ECOPlanet a umožnili tak nízkouhlíkové stavebnictví ve velkém měřítku.

Tento projekt je součástí evropského plánu společnosti Holcim na dekarbonizaci stavebnictví pomocí široké škály nízkoemisních materiálů, od cementu s kalcinovaným jílem až po stavební a demoliční odpad. Získal finanční podporu francouzské vlády v rámci programu France Relance, který investuje do rozsáhlých iniciativ v oblasti dekarbonizace a energetické účinnosti ve Francii.

Image
Holcim_kalcinovany_cement

 

Přečtěte si i o našem zeleném cementu ECOPlanet, který jsme na trh uvedli v roce 2022.