Rodinné a mateřské centrum Mozaika

 
20211203 tancovani s katou odpoledne fotka

Naše cementárna i v letošním roce podpořila Rodinné a mateřské centrum Mozaika v Lovosicích. Centrum fungovalo stejně jako minulý rok v rámci nařízených opatření. Na jaře nabízelo aktivity, jako např. poradenství či semináře, online. Ty jsou od léta opět dostupné i v prezenční formě. Centrum v době prezenčního provozu navštěvuje v průměru 50-80 rodin týdně. 

Rodinné a mateřské centrum pořádalo semináře, jako např. První pomoc u dětí, Vědomý rodič, Finanční gramotnost pro dospělé, Jak na bubáky, či workshop na podporu rozvoje potenciálu dětí a mnoho dalších. Také se s odbornicí v daném oboru natáčela videa z oblasti kariéry a orientace na trhu práce pod názvem “online káva s personalistkou”. Klienti nejvíce využívali vztahové, vzdělávací, kariérní a psychomotorické poradenství. V současné době je každý týden v nabídce 8 kroužků pro děti od 5 měsíců do 4 let.

O akcích centra se můžete pravidelně dozvědět na jejich facebookových stránkách

20211203 1

A co je v centru nového? Rodinné a mateřské centrum Mozaika spustilo nový projekt Dětská farma U Toníka v Brozanech nad OhříNa farmě se začaly pořádat zejména vzdělávací aktivity pro děti z mateřských a základních škol. Taktéž se tam chovají různá domácí zvířata, která se vozí do Rodinného a mateřského centra Mozaika, kde se každý týden v rámci kroužku pro nejmenší se zvířaty děti setkávají. Plánem pro příští rok je rozšíření zázemí, ve kterém by centrum firmám nabízelo různé aktivity v rámci dobrovolnických prací, teambuldingů, apod.