Proč se dnes na půl hodiny zastavily v Čížkovicích všechny práce?

 
lfh cc fall from height a1 combined 8feb cz

Dnes v 10 hodin jsme všichni zaměstnanci i dodavatelé v Lafarge i Holcim po celém světě zastavili svoji práci a připojili se virtuálně ze všech možných zařízení, abychom si připomněli, jak moc je důležité být důslední při dodržování pravidel bezpečnosti a ochrany zdraví při práci. A to zejména těch pravidel, která hrají nejvýznamnější roli v předcházení smrtelným pracovním úrazům. Ke všem zúčastněným promluvil místní generální ředitel, ředitel závodu a manažer BOZP.  Jen v Lafarge Cement, a.s. v Čížkovicích se do lokální videokonference přihlásilo 250 posluchačů! 

Podnětem pro tuto akci byla tragická nehoda, ke které došlo u našich kolegů v cementárně v Ugandě, při které zemřeli 3 lidé a další 3 jsou v kritickém ohrožení života.  

Cementárny patří do sektoru středně těžkého průmyslu a provádí se v nich několik činností  představujících velmi vysoké riziko vážného či smrtelného úrazu.

Díky právě probíhajícím zimním opravám se v cementárně cca měsíc bude vyskytovat násobně více pracovníků než obvykle - tedy nejen našich zaměstnanců, ale i zaměstnanců externích firem. Proto jsme pro bližší představu připomněli, které činnosti a místa jsou právě dnes ty kritické a je zde třeba dbát důkladné přípravy, zvláštní opatrnosti a důslednosti. V Čížkovicích jsou to např.: kontrola redleru do drtiče, výměna potrubí ve výšce, oprava turniketu na pecišti, údržba filtru v 5. patře mlýnice, oprava elektrofiltru, rekonstrukce mostu na expedici a repase střech na hlavním skladu. 

Dodržujme bezpečnostní postupy, ať se v pořádku vrátíme domů k našim blízkým!

 

Více informací k tomu, jak přispíváme k ochraně zdraví najdete zde.