Oslavy Mezinárodního dne žen s Viktorií Schnaderbeck

Jaký je rozdíl mezi spravedlností a rovností? Jak můžeme ovlivnit pozitivní změny? Nejen o tom jsme diskutovali při příležitosti oslav Mezinárodního dne žen. Připojila se k nám bývalá profesionální fotbalistka a kapitánka rakouského národního týmu Viktoria Schnaderbeck. 

Viktoria promluvila o své fotbalové kariéře i o tom, jaké překážky musela překonat v převážně mužském sportu. Připomněla nám, jak důležité je podporovat rovné příležitosti pro ženy a muže, protože všichni můžeme a měli bychom zpochybňovat genderové stereotypy, upozorňovat na diskriminaci a opustit od předsudků.

U nás rovné příležitosti začínají již při přijímacím pohovoru. Pokud je pozice vhodná pro ženy, snažíme se o stejný počet kandidátů a kandidátek v náboru. Prosazujeme nediskriminační přístup a uplatňujeme politiku diverzity a inkluze. Díky tomu je vítězem výběrového řízení nejlepší kandidát bez ohledu na věk a pohlaví.  

Podporujeme všechny zaměstnance v odborném růstu. Využíváme jazykové, manažerské a odborně profesní vzdělávání, zahraniční stáže, výměnu zkušeností při setkávání odborných skupin a trainee programy. Nejen ženám se snažíme pomoct skloubit soukromý a pracovní život pomocí práce z domova, účastí na sportovních akcích s rodinou a dalších benefitů. 

Image
Viktoria Schnaderbeck

 

Podívejte se na volné pozice u nás.