Nový ředitel cementárny Lafarge Milan Kadlec se představuje

Nový ředitel cementárny působil v čížkovické cementárně už v letech 2008 až 2012 na pozici vedoucího investičního oddělení a poté jako vedoucí výroby. Po odchodu z cementárny 9 let řídil výrobu pytlového papíru v Mondi Štětí, tedy výrobu materiálu, který pomáhá balit i čížkovický cement. Nyní se vrací do Lafarge Cement a to rovnou do vrcholového managementu.

Image
Lafarge_novy_reditel_Kadlec

V papírně Mondi prováděl nákladné přestavby výrobních linek na vyšší výkon, v řádu desítek milionů eur, a zaváděl systémy kontinuálního zlepšování výrobní efektivity. Poté se na necelé dva roky přesunul na pozici plant managera výrobního závodu BMI, společnosti vyrábějící hydroizolační asfaltové pásy. Zde se soustředil na alternativní zdroje surovin, protože krize na Ukrajině způsobila nedostatek tradičních surovin a ropných produktů.

Ve stejném duchu bude pokračovat i jeho mise v Čížkovicích. Jeho aktuální výzvou jsou vysoké ceny energií a nedostatek alternativních paliv na trhu, ale také vytváření dostatečných zásob v cementových silech. Z dlouhodobějších cílů se zaměří na investice do zpracování alternativních surovin a recyklace stavebního materiálu, využití odpadního tepla z pecní linky pro výrobu elektrické energie a na kontinuální snižování CO2 na tunu vyrobeného slínku a cementu.

Jedním z Milanových cílů bude digitalizace Lafarge v Čížkovicích tak, aby se stala atraktivním pracovním místem i pro nastupující mladou generaci. „Cementárna během posledních 10 let udělala obrovský kus práce, je jiná, dynamičtější, plná nových projektů a myšlenek, a to hlavně díky skvělým lidem, kteří zde pracují. Velikou zásluhu na tom měl můj předchůdce, Helmut Reiterer, který během svého působení dal cementárně nový směr,“ říká Milan Kadlec. 

Milan Kadlec se považuje za patriota severních Čech, dokládá to i tím, že celý život je tomuto kraji věrný soukromě i pracovně.  Žije na dohled „od komína“, v Přestavlkách u Roudnice nad Labem. Je ženatý, má 2 děti, dceru Viktorii a syna Matěje. Vystudoval strojní inženýrství a výrobní management na Univerzitě Jana Evangelisty Purkyně v Ústí nad Labem.