Medailonky

lucie

Mgr. Lucie Hadáčková

koordinátorka alternativních paliv 


Lucie vystudovala obor Geografie na Univerzitě J. E. Purkyně v Ústí nad Labem se zaměřením na geoinformatiku. Právě během studia se poprvé setkala s tématy udržitelný rozvoj a cirkulární ekonomika. 

V roce 2015 nastoupila do Holcim Česko jako Koordinátorka BOZP, ale když se v březnu 2017 objevila šance přejít na stávající funkci Koordinátorka alternativních paliv -  Geocycle, bez rozmýšlení tuto výzvu přijala. Zkušeností z oddělení BOZP využívá i nyní při pravidelném vyhodnocování provozní bezpečnosti linek alternativních paliv a auditech.

„Na pozici koordinátora alternativních paliv zajišťuji, abychom v peci topili levněji a zároveň zužitkovali odpady, které by jinak končily na skládkách. To mě na práci baví nejvíce, protože i já sama se snažím o „zero waste“ životní styl. Jsem zde členkou Skupiny Zdraví a angažuji se ve sportovních aktivitách organizovaných cementárnou,“ svěřuje se Lucie. 

Čížkovická cementárna Lucii provázela od dětství, její tatínek zde pracoval úctyhodných 40 let na pozicích operátora již neexistující linky vápence až po vedoucího elektroúdržby.

Lucie pochází ze sousedních Lovosic. Když počasí přeje, tak do práce ráda vyrazí na kole nebo i pěšky. Ve volném čase ráda běhá a cvičí, vaří a zajímá se o zdravý životní styl a celostní přístup ke zdraví.


kapal

Ing. Tomáš Kapal

technolog junior

ve společnosti od listopadu 2020


Ve třetím ročníku na gymnáziu vyhrál chemickou Olympiádu, a to definitivně rozhodlo, že chemie bude hrát v jeho životě první housle. Vystudoval VŠCHT a přitom se věnoval akademickému výzkumu. Zjistil ale, že chce být spíš v kontaktu s reálným světem, a proto si hledal výrobní závod. A my jsme moc rádi, že si zvolil Holcim Česko. 

Měl jsem dobré reference od lidí, kteří zde pracovali. Zajímavé byly i nástupní podmínky. Ale hlavně jsem věděl, že se zde mohu aktivně účastnit prací na projektech s významným potenciálem do budoucna. Že to nebude jen operativa.”

A proč ho práce baví? “Protože je velmi různorodá. V cementu vše souvisí se vším, zabývám se celým procesem, ne pouze jednou izolovanou částí. Jsem obklopen kolegy, z nichž mnoho zde pracuje už desítky let, takže se toho mohu od řady lidí hodně naučit. Holcim Česko má hodně sesterských společností po celém světě, mohu tedy spolupracovat s různými lidmi odkudkoliv. I když nyní (v době koronaviru) zatím spíš na dálku, ale věřím, že budu mít v blízké době možnost se podívat do zahraničí i osobně.”

Tomáš bydlí s přítelkyní v Praze, tedy dojíždí cca 40 minut. Ve volném čase se věnuje především horolezectví. Doporučuje lom Kobyla u Koněpruských jeskyní. Také doučuje přírodní vědy a zajímá se o investování do komodit.


kaduk

Marek Kaduk

dispečer vlečky

25 let v Holcim Česko 


Marek vystudoval dopravní školu a až do vojny pracoval na dráze. Po vojně ho oba rodiče přemlouvali, aby nastoupil do čížkovické cementárny a následoval tak oba rodiče, a dokonce i babičku. Dnes je rád, že se rodičům podařilo ho přemluvit. V Holcim Česko pracuje již 25 let. Na vlečce prošel už všemi pozicemi od strojvedoucího, přes vedoucího posunu a nedávno byl povýšen na dispečera vlečky. Práci v Holcim Česko by doporučil všem potenciálním zájemcům o práci. 

Zeptali jsme se, co ho zde baví:

“Do práce chodím samozřejmě hlavně kvůli tomu, abych zabezpečil rodinu. Mám syna, který zrovna maturoval a jde na vysokou a mladší chodí do 6. třídy. Proč mě ale baví práce v čížkovické cementárně, je příjemný kolektiv, dobře spolu všichni vycházíme. Připadám si jako bych pracoval v rodinné firmě. Jsme tu “namíchaní” mladší i starší a funguje to. Máme tři mladé kolegy, kteří mezi nás dobře zapadli. Také oceňuji vstřícné šéfy. Vím, že to není samozřejmost, což někdy slyším od kamarádů, kteří pracují jinde. Také je velkou výhodou, že to mám 10 km do práce, tedy ušetřím čas dojížděním. Vyhovují mi i směny. Jsou to denní dvanáctky (6-18h), střídání krátký/dlouhý týden. Mám pak více času na svoje koníčky. Věnuji se především různým úpravám domu a zahrady. A v létě s manželkou rád cestuji. Doporučuji Omiš v Chorvatsku, tam je krásně!”