the ocean race je u konce 

Po šestiměsíční plavbě známe vítěze závodu The Ocean Race. Do italského Janova jako první dorazil 11th Hour Racing Team, a zajistil si tak celkové vítězství. Poprvé v historii slaví vítězství posádka pod americkou vlajkou.

Tým Holcim-PRB skončil na druhé pozici v žebříčku závodu s tříbodovou ztrátou. Stříbrná medaile je pouze špičkou ledovce úspěchů, které se v rámci tradičního jachtařského závodu naší posádce podařily. Oslavujeme vítězství v prvních dvou etapách, prvenství v bráně třetí etapy v Tasmánii, pokoření dvou rychlostních rekordů i opravu stožáru a úspěšné dokončení závodu.

Loď Holcim se vydala v lednu na cestu s jasným cílem - šířit poselství projektu Go Circular! Podpořila tak naše dlouhodobé snahy o budování lepší budoucnosti pro společnost i planetu. Voda je pro nás primárním zdrojem, který se snažíme chránit. Během plavby byly sbírány vzorky vody a vzduchu, které byly poskytnuty Světové meteorologické organizaci pro další výzkum. Circular Explorer je první kamarán se solárním pohonem, který dokáže udržitelně chránit životně důležité mořské ekosystémy.

Image
Holcim_TheOceanRace
Zjistěte více o projektu GO CIRCULAR