Udržitelné stavebnictví: Soutěž Holcim Awards 2023 brzy odstartuje

Soutěž Holcim Awards je nejvýznamnější světovou soutěží v oblasti udržitelného stavebnictví. Ukazuje cestu udržitelných stavebních přístupů k transformaci stavebního sektoru. Oceňuje a propaguje projekty, které spojují udržitelný design a výstavbu. Letošní ročník se pro přihlašování projektů otvírá již 6. února.

Soutěž Holcim Awards oceňuje a propaguje projekty, které spojují udržitelný design a udržitelnou výstavbu. Celosvětová soutěž probíhá v pěti geografických regionech: Evropa, Severní Amerika, Latinská Amerika, Střední východ, Afrika a Asie a Tichomoří. Nezávislé odborné poroty hodnotí přihlášené práce a nominují vítěze. Celková finanční odměna ve výši 1 milionu USD (200 000 USD na region) bude rozdělena mezi vítěze zlaté, stříbrné a bronzové ceny Holcim Awards a dalších cen v každém regionu. Vítězové zlaté, stříbrné a bronzové ceny ze všech regionů budou pozváni na vyhlášení cen, které se bude konat na Bienále architektury v Benátkách 2023.


Soutěž si klade za cíl upozorňovat na důsledky klimatických změn a ukazovat na možná řešení v oblasti stavebnictví, která k řešení problému mohou přispět. Architekti, urbanisti, inženýři a další se tak mohou do této soutěže se svými projekty přihlašovat od 6. února do 30. března 2023. 

Přihlášené projekty budou hodnoceny podle toho, jak se jim daří naplňovat cíle nadace Holcim pro udržitelnou výstavbu, a to podle těchto kritérií: 

  • Pozvednutí míst
  • Zdravá planeta
  • Životaschopná ekonomika
  • Prosperující komunity 

Pokud máte projekt, který podle vás splňuje kritéria soutěže Holcim Awards, nebo o takových projektech víte ve svém okolí, neváhejte se zaregistrovat!

Vše, co potřebujete vědět, najdete na adrese: www.holcimfoundation.org/awards-2023