Společnosti LafargeHolcim a Schlumberger New Energy společně zkoumají řešení pro zachytávání a ukládání oxidu uhličitého

 

Tyto dvě společnosti přináší odborné kvalifikace k zachytávání oxidu uhličitého v cementárnách LafargeHolcim a jeho ukládání prostřednictvím technologií společnosti Schlumberger. Toto inovativní partnerství připravuje oběma společnostem půdu k tomu, aby významným způsobem zasáhly do řešení vedoucích ke snížení uhlíkové stopy. Společně ověří proveditelnost zachytávání oxidu uhličitého ze dvou cementáren LafargeHolcim, z nichž se jedna nachází v Evropě a druhá v Severní Americe.


Magali Anderson, manažerka útvaru pro udržitelný rozvoj skupiny LafargeHolcim: „Toto oznámení (ze dne 9. 2. 2021) je dalším důkazem, že LafargeHolcim zastává přední postavení v oblasti životního prostředí a na své cestě stát se společností s nulovým dopadem na životní prostředí se zavazuje k prosazování nových řešení na snižování emisí uhlíku. Naše partnerství se společností Schlumberger, která je předním světovým poskytovatelem technologií pro energetický průmysl, přinese nové postupy v ukládání, které by mohly být zavedeny v našich závodech ve velkém měřítku.“

Ashok Belani, výkonný viceprezident společnosti Schlumberger New Energy: „Partnerství se společností LafargeHolcim je jedinečnou příležitostí spolupracovat a ukázat, že zachytávání a ukládání oxidu uhličitého je možné provádět bezpečně a ve velkém měřítku. Naše společnost rychle rozšiřuje své aktivity díky strategickým partnerstvím v několika průmyslových odvětvích. Tato spolupráce je příkladem inovativního modelu, který spojuje společnost s vedoucím postavením v oblasti stavebních řešení a odborníka v oboru geotechniky s cílem společně pokrýt všechny aspekty hodnotového řetězce zachytávání a ukládání CO2.

Tato spolupráce představuje krok k přípravě návrhu na rozsáhlé zavedení řešení pro zachytávání a ukládání CO2 v transformačních sektorech. Společnost Schlumberger New Energy se spojuje s lídry v řadě strategických odvětví, aby představili řešení problematiky uhlíku v celé řadě projektů. Společnost LafargeHolcim řídí v Evropě a Severní Americe více než 20 pilotních projektů na zachytávání uhlíku.

O společnosti Schlumberger New Energy
Společnost Schlumberger je předním světovým poskytovatelem technologií pro energetický průmysl.
Využitím svého intelektuálního a obchodního kapitálu na rozvíjejících se trzích se zaměřením na nízkouhlíkové technologie a technologie pro dosažení uhlíkové neutrality zkoumá společnost Schlumberger New Energy nové způsoby růstu. Její aktivity zahrnují podniky v oblastech vodíku, lithia, zachytávání a ukládání uhlíku, geotermální energie a geoenergie k vytápění a chlazení budov.

 

O společnosti LafargeHolcim
LafargeHolcim je společnost s vedoucím postavením v oblasti stavebního sektoru, přináší řešení šetrnější k životnímu prostředí a prospěšné a pro všechny. Na své cestě stát se společností s nulovým dopadem na životní prostředí nabízí LafargeHolcim globální řešení, jako  je ekologický beton ECOPact, umožňující stavět budovy jako uhlíkově neutrální. Díky svému cirkulárnímu obchodnímu modelu se společnost nachází na předním místě v recyklaci odpadů jako zdroje energie a v recyklovaných stavebních materiálech prostřednictvím výrobků jako Susteno, jejího recyklovaného cementu. Inovace a digitalizace jsou hlavními prvky strategie společnosti. Více než polovina jejích projektů v oblasti výzkumu a vývoje se věnuje řešením, která jsou šetrná vůči životnímu prostředí. 70 000 zaměstnanců společnosti LafargeHolcim se zavázalo ke zlepšení kvality života na více než 70 trzích prostřednictvím svých 4 obchodních segmentů: Cement, Transportbeton, Kamenivo a Řešení a Výrobky.