Společnost LafargeHolcim úspěšně dokončila koupi společnosti Firestone Building Products

Společnost LafargeHolcim vítá celý tým společnosti Firestone Building Products, který čítá 1 900 zaměstnanců. 

Velmi pozitivní výhled pro společnost Firestone Building Products v roce 2021, který potvrzují dosavadní výsledky předčící očekávání i budoucí povzbudivé trendy.

Milník v přeměně společnosti LafargeHolcim s cílem stát se světovou jedničkou v poskytování inovativních a udržitelných stavebních materiálů a řešení.

 

Společnost LafargeHolcim oznámila, že její dceřiná společnost Holcim Participations (US) Inc. úspěšně dokončila koupi společnosti Firestone Building Products, a to po schválení ze strany všech regulačních orgánů. Uzavření obchodu bylo dokončeno dříve, než se očekávalo, díky hladké spolupráci se společností Bridgestone a všech 1 900 zaměstnanců se připojí ke skupině LafargeHolcim.

 

Jan Jenisch, generální ředitel skupiny LafargeHolcim, řekl: „Vřele vítám tým společnosti Firestone Building Products do rodiny LafargeHolcim. Společně povedeme další etapu růstu této ikonické společnosti, aby se stala světovou jedničkou v oblasti systémů plochých střech. Jelikož rozšiřujeme její vedoucí postavení z USA do Evropy a Latinské Ameriky, přál bych si, aby svět vědět, že „VÁM NIKDO NEPOSKYTNE LEPŠÍ VÝROBKY A SLUŽBY“ než Firestone.

 

Jsem nadšený z vyhlídek na výrazný růst, který bude urychlený díky mnoha příležitostem vyvstalých z plánu “Build Back Better” prezidenta Bidena. Společnost Firestone Building  Products z nás svým předním postavením v oblasti střešních systémů činí partnera poskytujícího řešení od střech po základy. Toto je opravdový milník pro LafargeHolcim, jelikož se stáváme světovou jedničkou v poskytování inovativních a udržitelných stavebních řešení.”

 

Taylor Cole, prezident společnosti Firestone Building Products, řekl: „Dnešním dnem začínáme novou vzrušující etapu v bohaté historii naší společnosti. Náš tým je nadšený, že se stal členem rodiny LafargeHolcim. Společně zastáváme přední pozici a díky pokročilým technologiím a know-how společnosti Firestone Building Products a světovému rozsahu a dosahu skupiny LafargeHolcim urychlíme náš růst.”

 

Společnost Firestone Building Products má vůdčí postavení na trhu střešních řešení a řešení pro opláštění komerčních budov ve Spojených státech s čistým prodejem přes 1,8 miliardy dolarů v roce 2020, 15 výrobními závody, 1 800 distribučními místy a 3 výzkumnými a vývojovými laboratořemi. Sídlo společnosti Firestone Building Products zůstane v Nashville, stát Tennessee.