Společnost Holcim vstoupí na burzu v usa a uvede na trh severoamerickou divizi

Společnost Holcim, globální dodavatel stavebních řešení, oznamuje plán uvést své severoamerické aktivity na burzu v USA a plně oddělit kapitálové trhy. Tímto krokem vznikne přední společnost v oblasti stavebních řešení v regionu. Představenstvo pověřilo Jana Jenische vedením plánovaného vstupu společnosti Holcim na americký trh.

Cílem nově vzniklého podniku bude podpořit dlouhodobý růst na rychle se rozvíjejícím severoamerickém trhu a zvyšovat hodnotu pro všechny své akcionáře. Očekává se, že Holcim po vstupu severoamerické společnosti na americký trh zůstane zařazen do švýcarského tržního indexu a nadále bude lídrem v oblasti inovativních a udržitelných stavebních řešení. Vstup na burzu v USA by měl být dokončen v první polovině roku 2025, podléhá schválení akcionářů na mimořádné valné hromadě a dalším obvyklým schválením.

Jan Jenisch, předseda představenstva a generální ředitel, uvedl: "Společnost Holcim dosáhla nové úrovně finanční výkonnosti a vynikajícího zisku s nejlepšími maržemi v odvětví. Úspěch našeho severoamerického podnikání z něj dělá přední čistě stavební společnost v regionu. Vstupem na americký trh naplno rozvineme její potenciál, abychom se stali partnerem, kterého si naši zákazníci vybírají na jednom z nejatraktivnějších stavebních trhů na světě.“

Společnost Holcim po vstupu na burzu v USA posílí své vedoucí postavení v oblasti inovativních a udržitelných stavebních řešení s odhadovanou marží EBITDA1 přesahující 23 % pro rok 2023. Cílem společnosti bude do roku 2030 zvýšit čisté tržby na přibližně 22 miliard CHF, EBIT na více než 4 miliardy CHF a volný peněžní tok na více než 3 miliardy CHF.

Zjistěte více o aktivitách skupiny Holcim