SPOLEČNOST HOLCIM OCENĚNA DVĚMa cenami za zachytávání uhlíku

Společnost Holcim získala na nedávné konferenci COP28 v Dubaji dvě prestižní ocenění za projekt "Carbon2Business" v německém Lägerdorfu. První cena "Energy Transition Changemaker" byla udělena za inovativní a škálovatelná celosvětová řešení, která přispívají k urychlení dekarbonizace, druhá cena v soutěži „Mission Innovation Net-Zero Industries Awards“ pak za revoluční inovace technologií společnosti Holcim na zachytavání uhlíku. 

Obě tato uznání odrážejí neustálou snahu společnosti Holcim spolupracovat a inovovat své procesy a provozy ve prospěch udržitelnosti. Nollaig Forrest, ředitelka pro udržitelnost společnosti Holcim uvedla: "Je skvělé, že jsme konferenci COP28 uzavřeli dvěma cenami za náš projekt Carbon2business v německém Lägerdorfu. Jedná se pouze o jeden z našich šesti projektů zachytávání, ukládání a využívání uhlíku v Evropě, které nám umožní vyrobit do roku 2030 minimálně 8 milionů tun cementu s nulovými čistými emisemi ročně."

Carbon2Business je jedním ze šesti komplexních projektů společnosti Holcim v oblasti zachytávání, využívání a ukládání uhlíku (CCUS) podporovaných Evropskou unií. Evropské portfolio CCUS společnosti Holcim má za cíl zachytit minimálně 5 milionů tun CO₂ ročně do roku 2030. Z toho Carbon2Business zachytí od roku 2029 více než 1 milion tun ročně, přičemž takto zachycený CO₂ bude možné využit jako surovina v různých průmyslových odvětvích v okolním regionu.

Zjistěte více o našich aktivitách