Soutěž Holcim Awards 2023: Přihlašování začalo

 

Soutěž Holcim Awards je nejvýznamnější světovou soutěží, která oceňuje a propaguje projekty, jež spojují udržitelný design a udržitelnou výstavbu. Klade si za cíl upozorňovat na důsledky klimatických změn a ukazovat na možná řešení v oblasti stavebnictví, která k řešení problému mohou přispět. Na začátku února se otevírá přihlašování do soutěže.

Celosvětová soutěž probíhá v pěti geografických regionech: Evropa, Severní Amerika, Latinská Amerika, Střední východ, Afrika a Asie a Tichomoří. Celková finanční odměna ve výši 1 milionu USD (200 000 USD na region) bude rozdělena mezi vítěze zlaté, stříbrné a bronzové ceny Holcim Awards a dalších cen v každém regionu. Vítězové zlaté, stříbrné a bronzové ceny ze všech regionů budou pozváni na vyhlášení cen, které se bude konat na Bienále architektury v Benátkách 2023.

Do soutěže se mohou hlásit architekti, urbanisté, inženýři a další. Přihlášky se mohou podávat od 6. února do 30. března 2023.

Přihlášené projekty nesmí být zahájeny před 1. lednem 2022. Mohou být v následujících fázích: podrobný návrh, dokončený návrh, ve výstavbě a dokončená stavba. Přihláška projektu musí obsahovat kontaktní údaje zadavatele, na kterého se lze obrátit pro účely due diligence, pokud bude projekt nominován porotou na cenu.

 

Harmonogram soutěže:

Soutěž začíná: 6. února 2023

Uzávěrka registrace: 30. března

Hodnocení poroty: květen/červenec 2023

Ověření nominace: srpen/září 2023

Vyhlášení vítězů: 18. listopadu 2023

Image
lf_holcim_awards2.png