Skupina Holcim spustila ecocycle platformu 

Holcim uvedl na trh svou patentovanou cirkulární technologickou platformu pro recyklaci stavebních a demoličních materiálů do nových stavebních řešení ECOCycle®. Ta umožňuje recyklovat až 100 % stavebních demoličních materiálů v široké škále různých variant, od dekarbonizovaných surovin v nízkouhlíkovém cementu až po kamenivo v betonu.

Ve všech metropolitních oblastech, kde působíme, jsme v čele cirkulární výstavby a vytváříme nové ze starého. S naší technologií ECOCycle® můžeme stavět města z měst, vše se znovu použije a nic se neztratí. S rostoucí celosvětovou populací a urbanizací je cirkulární výstavba nezbytná pro budování staveb budoucnosti, které budou fungovat pro společnost a planetu,“ říká Jan Jenisch, generální ředitel Holcim.

Holcim nasazuje svou technologii ECOCycle® napříč celou řadou materiálových řešení, aby rozšířil cirkulární výstavbu a snížil využívání přírodních zdrojů. Tato technologie totiž umožňuje, aby beton, cement a kamenivo obsahovaly 10 až 100 % recyklovaných materiálů ECOCycle® bez kompromisů ve výkonu, a zároveň snižovaly jejich ekologickou stopu.

Jako průkopník v oblasti cirkulární výstavby uvedla společnost Holcim v minulých letech ve Švýcarsku na trh první cement na světě s 20% obsahem recyklovatelného a stavebního demoličního materiálu. Na základě těchto zkušeností nyní Holcim zavádí toto řešení po celé Evropě s technologií ECOCycle®. Ve Francii staví v současné době společnost první cenově dostupný bytový komplex na světě se 100% recyklovaným betonem ECOCycle®. Ve Velké Británii buduje Holcim obytnou čtvrť s 50% ECOCycle® kamenivem vyrobeným ze 100% recyklovaných stavebních demoličních materiálů.

Zjistěte více o dění v Holcim Česko