POKRAČOVÁNÍ ZÁVODU THE OCEAN RACE

Tým Holcim-PRB pod vedením francouzského jachtaře Kevina Escoffiera úspěšně dokončil druhou etapa slavného jachtařského závodu, ve které opět dominoval. Do Kapského města dorazili se svou závodní lodí jako první a odtud se vydali na cestu do brazilského Itajaí. Třetí etapa závodu je dlouhá více než 12 700 námořních mil a je nejdelší za posledních 50 let závodu. 

Flotila s více než 18 metrovým otevřeným jednotrupým člunem překonala jako první zeměpisnou délku 143° a získala tak dalších 5 bodů do skóre závodu. Velkým úspěchem týmu Holcim-PRB je i překonání 24 hodinového rychlostního rekordu IMOCA. který pokořili rovnou dvakrát. Dne 11.  3. 2023 byla rychlost člunu 594,82 námořních mil a 12. 3. 2023 dokonce 595,26 námořních mil. Ačkoli rychlosti zatím nejsou zapsány jako rekordní kvůli probíhajícímu měření, jedná se o úspěch, který nikdo neočekával a velmi povzbudil závodní tým. Ten soupeří s týmem Malizia, který výrazně snižuje jejich náskok. Sledujte aktuální dění zde.

Image
Holcim-PRB

The Ocean Race je závod jachet kolem světa, který se koná každé tři nebo čtyři roky od roku 1973. Každá z přihlášených lodí má posádku, která v etapách závodí ve dne v noci po dobu delší než 20 dní. Aby se minimalizovala hmotnost, spoléhají se posádky v drtivé většině na lyofilizovanou stravu. Posádky jsou také vystaveny teplotním výkyvům od -5 do +40 °C a často sis sebou berou pouze jedno náhradní oblečení. Závodní tým, který nese poselství projektu GO CIRKULAR, podporuje naši snahu směrem k cirkulární ekonomice, která spočívá především v recyklaci, redukci, regeneraci a respektu k našemu životnímu prostředí. Tento závod je vůbec 1. klimaticky pozitivní sportovní akcí v souladu s naší vizí udržitelnosti a cirkularity. 

 

Zjistěte více o projektu GO CIRCULAR