Začal závod The Ocean Race

 

Začal slavný jachtařský závod The Ocean Race kolem světa a náš Holcim-PRB tým vyhrál úvodní etapu závodu ze španělského Alicante na portugalské Kapverdy. Závodní loď týmu, přes 18 metrů dlouhý otevřený jednotrupý člun se známým francouzským jachtařem Kevinem Escoffierem za kormidlem, neslo poselství projektu GO CIRCULAR.

Kevin Escoffier je francouzský profesionální jachtař, narozený 4. dubna 1980 v Saint-Malo ve Francii a žijící v Lorientu. Je námořním jachtařem, který v roce 2018 vyhrál závod Volvo Ocean Race jako bowman na palubě lodi DongFen. V letech 2020-2021 se zúčastnil závodu Vendée Globe na palubě lodi PRB. Ocean Race je závod jachet kolem světa, který se koná každé tři nebo čtyři roky od roku 1973. Původně se jmenoval Whitbread Round the World Race podle svého sponzora, britské pivovarnické společnosti Whitbread, v roce 2001 se z něj stal Volvo Ocean Race poté, co se sponzorství ujala švédská automobilka Volvo, a v roce 2019 byl přejmenován na The Ocean Race.

Image
Holcim_go_circular.jpeg

Ačkoli se trasa závodu mění, aby se přizpůsobila různým přístavům, závod obvykle vyplouvá z Evropy v říjnu a v posledních ročnících měl buď 9, nebo 10 etap, přičemž v mnoha městech se zastávkami se závodí v přístavech. Poslední závod, Volvo Ocean Race 2017–2018, začínal ve španělském Alicante a končil v nizozemském Haagu se zastávkami v Lisabonu, Kapském Městě, Melbourne, Kantonu, Hongkongu, Aucklandu, Itajaí, Newportu, Cardiffu a Göteborgu.

Každá z přihlášených lodí má posádku, která v některých etapách závodí ve dne v noci po dobu delší než 20 dní. Aby se minimalizovala hmotnost, spoléhají se posádky v drtivé většině na lyofilizovanou stravu. Posádky jsou také vystaveny teplotním výkyvům od -5 do +40 stupňů Celsia a často si s sebou berou pouze jedno náhradní oblečení.

Cílem týmu Holcim-PRB je podpořit naši snahu směrem k cirkulární ekonomice, která spočívá především v recyklaci, redukci, regeneraci a respektu k našemu životnímu prostředí. Jakožto představitelé středně těžkého průmyslu musíme jsou pro nás tyto hodnoty důležité, protože nechceme ničit přírodu, ve které my všichni žijeme. Na začátku ledna se měla možnost podívat na palubu lodi týmu Holcim také Jarmila Vindušková z Lafarge a setkala se také s kapitánem regaty Kevinem Escoffierem. Tento závod je vůbec 1. klimaticky pozitivní sportovní akcí, v souladu s naší vizí udržitelnosti a cirkularity.

Image
Ocean_zavod.png
Image
Holcim_tym.jpeg

Přečtěte si více o misi GO CIRCULAR!