Novinka roku 2018: Český čížkovický cement

 
  • Kvalita překračující stanovené normy
  • Nové složení
  • Snadnější stavba

 

Společnost Lafarge Cement, a.s. tradiční český výrobce cementů, uvádí na trh nový produkt – Český čížkovický cement. Přináší nové – lepší složení, plně využívá trend ekologického zpracování sekundárních paliv a při praktickém použití při stavbě usnadňuje stavebníkům práci. To vše je zabaleno v novém obalu, kladoucím důraz na výrobek plně produkovaný v ČR.

 

Společnost Lafarge Cement uvádí na trh novou řadu kvalitních cementů Standard Plus pod obchodní značkou Český čížkovický cement. Kromě názvu a nového designu pytlů je to nejdůležitější samozřejmě uvnitř. Jde o kvalitnější cement, který stanovenou normovanou pevnost v tlaku 32,5 MPa po 28 dnech výrazně převyšuje až na hranici 48 MPa. Oproti předchozímu cementu CEM II/B-M (V-LL) 32,5 R s označením Standard se jedná o navýšení konečné pevnosti cementu o 5 MPa. Dvoudenní pevnosti nového cementu jsou vyšší o 8 MPa. V praxi to znamená, že můžeme dílo např. dříve odbednit nebo že podlaha bude dříve pochozí a celý proces stavby se tak urychlí.

 

Český čížkovický cement v novém složení se produkuje v klasických 25kg pytlích pro maloodběratele i jako volně ložený v dodávkách pomocí cisteren. Stejně nastavenou laťku kvality tak mohou využívat jak velcí investoři, tak malí stavebníci. Všechny stavby v České republice postavené s Českým čížkovickým cementem bez rozdílu velikosti tak mají při správném výrobním postupu a správné údržbě všechny předpoklady k tomu, aby byly kvalitní s dlouhou životností.

 

O společnosti Lafarge Cement, a.s.

Čížkovická cementárna patří už 120 let mezi renomované výrobce stavebních materiálů na českém i německém trhu. Od roku 1992 je cementárna součástí mezinárodní skupiny Lafarge. Po sérii významných investic do výrobních procesů se čížkovická cementárna zařadila na špičku cementáren v regionu, co se týče kvality, účinnosti i ekologie provozu. Ve využití sekundárních paliv dokonce patří ke světové špičce v oboru. Od roku 2010 je čížkovická cementárna součástí klastru, který tvoří kromě České republiky ještě Maďarsko, Rakousko, Slovensko, Chorvatsko a Slovinsko. Centrála sídlí ve Vídni. Od roku 2015 patří cementárna do nadnárodní skupiny LafargeHolcim. V roce 2018, v době 120letého výročí na trhu, uvádí Lafarge Cement novou značku Český čížkovický cement. Zároveň také po kompletní rekonstrukci filtru spalin snížila 30násobně emise prachových částic na absolutní minimum.

 

Kontakt:

Milena Hucanová

manažerka externí a interní komunikace

Tel.: +420 416 577 215

Mobil: +420 725 862 117 

E-mail: milena.hucanova@lafargeholcim.com