Lafarge Cement v podcastu 2050

Miroslav Kratochvíl a Pavel Zdeněk přivítali v Lafarge Cement autory podcastu 2050. V rámci jejich návštěvy mluvili nejen o výrobě cementu a dekarbonizaci, ale nahlédli i do samotného výrobního procesu.

V jádru naší strategie je udržitelnost a nulový dopad na životní prostředí, nejen proto děláme osvětu o ekologických řešeních. Podcast 2050 se věnuje klimatickým otázkám. Ptali se na to, jak velká je emisní stopa výroby cementu a jak jí snižujeme díky alternativním řešením. Při poslechu se dozvíte, jak vidíme budoucnost cementářství a jak ji ovlivňuje současný trh a regulace.  

Pavel Zdeněk stávající situaci okomentoval: „Máme vedle tržních ukazatelů také KPI pro ekologii. Vlastně si to můžeme brát tak, že jsme v centru dění, protože cementářský byznys se mění a my máme velkou možnost ho nějakým způsobem zlepšit nebo zekologizovat. … Jeden z mých kolegů se mě kdysi zeptal, jak mohu pracovat v cementářství. Odpověděl jsem mu, že právě díky této práci mám velkou možnost podílet se na jejím zlepšování. A to je pro mě ten důvod, proč tu jsem.“

Image
navrh-bez-nazvu-2.png

Poslechněte si podcast přímo z výroby

Zjistěte více o udržitelnosti v Lafarge Cement