Lafarge Cement, a.s. má nového ředitele cementárny

 
hre

Od 1. 6. 2021 je ředitelem cementárny v Čížkovicích Ing. Helmut Reiterer. Pan Reiterer se narodil a žije se svou ženou v Rakousku. Vystudoval obor strojní inženýrství a podnikové řízení na Technické univerzitě ve Vídni. V cementářském průmyslu pracuje již 26 let, během kterých zastával řadu pozic, jako projektový inženýr, technolog, manažer pro životní prostředí a alternativní paliva či výrobní ředitel. Před svou novou rolí v Čížkovicích zastával 5 let pozici ředitele cementárny Beckum v Německu. Mezi jeho koníčky patří architektura, divadlo, klasická hudba a ze sportů to je turistika.

Mezi hlavní cíle pana Reiterera, které si stanovil pro působení v čížkovické cementárně, je zaměření se na snižování emisí CO2digitalizace a zrychlování rozvoje, díky němuž budeme více konkurenceschopní a přilákáme k nám příští generace.

Pan Reiterer na této pozici vystřídal Ing. Martina Kadlece, který přechází na pozici ředitele strategických projektů čížkovické cementárny. Tato nová pozice byla zřízena s ohledem na vizi cementárny, stát se lídrem v oblasti inovací.