Jak se staví ve válečných zónách a nejchudších zemích světa? Zveme na přednášku.

 

V rámci cyklu organizovaného sdružením KRUH Lafarge Cement, a.s. zve na přednášku Raula Pantalea, jednoho ze zakladatelů studia TAMassociati (Itálie). Spolu s ním vystoupí ruský sochař a architekt Alexander Brodsky, jehož projekty se pohybují na hranici umění, filozofie a architektury. Přednášku pořádá Kruh v rámci cyklu Jiná perspektiva ve čtvrtek 1. listopadu v prostorech  CAMP – IPR Praha. Vstupenky je možné koupit přes GoOut.

Studio TAMassociati je italský tým architektů, v jehož čele stojí tři muži: Raul Pantaleo, Massiomo Lepore a Simone Sfriso. Ve své práci se věnují především tématu udržitelnosti a velmi často spolupracují na sociálních a humanitárních projektech. TAMassociati je studio známé především svojí kooperací s italskou nevládní organizací Emergency, která poskytuje potřebnou pomoc lidem žijících ve válečných zónách. Pro Emergency navrhli a zrealizovali několik zdravotnických zařízení v Súdánu, Sierra Leone, Nikaraguy či Středoafrické republice. „Ve své práci se věnují především tématu udržitelnosti a velmi často spolupracují na sociálních a humanitárních projektech. S architekturou podobného typu a účelu se v českém prostředí nesetkáváme, o to víc ji ale považujeme za inspirativní,“ říká k prvnímu pozvanému hostu Marcela Steinbachová, architektka a zakladatelka spolku KRUH.

V roce 2017 bylo studio oceněno v nejvýznamnější soutěži udržitelného designu LafargeHolcim Awards. Za projekt Maisha Film Lab v Ugandě získali čestné uznání v regionu Afrika – Střední Východ. Nové sídlo společnosti Maisha Film Lab chce propojit kino a architekturu. Maisha je nezisková vzdělávací iniciativa pro začínající africké filmaře, kterou založila režisérka Mira Nair v Kampale v Ugandě. Jedná se o kulturní, ekologický a architektonický projekt, který představuje jakousi filmovou sekvenci života (Maisha znamená v místním jazyce „život“).

Kromě sociální a zdravotní péče se TAMassociati věnuje i dalším oblastem, jako je veřejný prostor, bydlení či kancelářské budovy. Na svém kontě mají více než 15 prestižních architektonických ocenění a vystavovali například i na bienále architektury v Benátkách.

Alexander Brodsky je ruský architekt a sochař žijící ve Švýcarsku, kde nyní vyučuje na prestižní univerzitě ETH Curych. V 80. letech dosáhl uznání a popularity jako člen skupiny tzv. „papírových architektů“. V roce 1996 se přestěhoval do New Yorku, v roce 2000 založil v Moskvě své netradiční architektonické studio. Výrazně se věnuje také umělecké činnosti. Neustále se pohybuje na hranici mezi architekturou a uměním, kterou ve své práci dennodenně překračuje z jedné strany na druhou. Pro jeho projekty je charakteristický jasný a jednoduchý styl, často se v něm setkává ostrá kritika systému s jemnou ironií.

Přednáška Raula Pantalea a Alexandra Brodského se uskuteční ve čtvrtek 1. listopadu od 19.30 hodin v Centru architektury a městského plánování CAMP – IPR Praha. Vstup je 80 Kč pro studenty a 100 Kč pro dospělé, lístky jsou dostání na GoOut.cz. Přednáška bude v angličtině. Více informací najdete na www.kruh.info

 

Kontakt:

​Milena Hucanová

manažerka externí a interní komunikace

Tel.: 420 416 577 215

Mobil: 420 725 862 117

milena.hucanova@lafargeholcim.com