Holcim vykázal za třetí čtvrtletí 2023 růst navzdory náročným ekonomickým podmínkám

Společnost Holcim, přední světový výrobce cementu a stavebních materiálů, dosáhla ve třetím čtvrtletí roku 2023 ziskového růstu navzdory náročným ekonomickým podmínkám, které byly poznamenány nižší poptávkou na některých trzích a kurzovými vlivy. Čisté tržby skupina vykázala ve výši přes 7 miliard švýcarských franků a zisk před úroky a zdaněním (EBIT) činil 1,6 miliardy švýcarských franků.

„Nastavená výkonnost nám dává jistotu, že můžeme vylepšit naši prognózu provozní marže pro rok 2023, a to na více než 17 % za rok,“ říká Jan Jenisch, předseda představenstva a generální ředitel Holcimu.

Holcim dále proaktivně přispívá k ochraně životního prostředí a pokračuje v aktivitách na podporu udržitelnosti. Během prvních devíti měsíců letošního roku snížil podíl emisí CO₂ na čistých tržbách o 20 %, podpořil cirkulární stavebnictví s nárůstem recyklace stavebního odpadu o 17 % a také rozšiřuje své nízkouhlíkové značky, jako je ECOPact.

Společnost také získala šestý grant z Evropského fondu pro inovace, jež jí umožní rozšířit svůj vliv v oblasti zachycování, využívání a ukládání uhlíku.

Zjistěte více o našich aktivitách