Holcim vykázal v prvním pololetí 2023 nárůst tržeb, zisku i rekordní výnos na akcii

Společnost Holcim, přední světový výrobce cementu a stavebních materiálů, vykázala v první polovině roku 2023 čisté tržby ve výši přes 13 miliard švýcarských franků. Zisk na akcii oproti shodnému období loňského roku vzrostl o 15 %, přičemž zisk před zdaněním a odpisy (EBIT) činil více jak 2 miliardy švýcarských franků.

Skupina, do jejíhož portfolia patří výrobce cementu Holcim Česko v Čížkovicích, zaznamenala rekordní zisk na akcii. V prvním pololetí činil zisk z jedné akcie více než 2,19 švýcarských franků, čímž dosáhl historického maxima od akvizice v roce 2015.

„Hospodářské výsledky potvrzují silnou pozici společnosti Holcim na všech trzích, kde dosahuje vynikající ziskovosti a růstu díky předním řešením a značkám pro udržitelné stavebnictví,“ říká Jan Jenisch, předseda představenstva a generální ředitel Holcimu.

Za výsledky společnosti stojí stabilní zázemí, urychlené realizace 18 akvizic zvyšujících hodnotu a úspěšná expanze na vysoce atraktivním severoamerickém trhu, kde se Holcim stal jedničkou v oblasti cementu a dvojkou v oblasti komerčních plochých střech.

Holcim kromě rozšiřování portfolia pokračoval mimo jiné v aktivitách na podporu udržitelnosti. V první polovině roku 2023 snížil podíl emisí CO2 na čistých tržbách o 18 % ve srovnání s celým rokem 2022, díky čemuž je na dobré cestě, aby překonal svůj prvotní cíl snížit celoroční emise nejméně o 10 %.

Image
holcim-cesko-jako-hlavni-partner-8.png
Zjistěte více o našich aktivitách