Holcim spouští globální inovační centrum pro urychlení udržitelného stavebnictví

Společnost Holcim otevřela na začátku září globální inovační centrum, kde prezentuje svá řešení pro udržitelné budovy. To slouží zároveň i jako spolutvůrčí laboratoř na podporu nízkouhlíkové, cirkulární a energeticky účinné výstavby po celém světě.

Inovační centrum, které se nachází ve francouzském Lyonu, nabízí pracovní prostory pro začínající podniky a think-tanky, které mohou společně přispět k urychlení inovačních procesů ve stavebnictví. Díky interaktivním exponátům a akcím bude také fungovat jako platforma pro možný dialog se zástupci měst, a tím umožní posunout hranice možností ve výstavbě udržitelných měst.

Nollaig Forriest, ředitelka pro udržitelnost společnosti Holcim, k otevření centra uvedla: „Pro stavební sektor je toto velmi vzrušující doba, kdy inovace v oblasti udržitelných řešení nabírají na obrátkách. Nové inovační centrum je navrženo tak, aby nabídlo prostor všem našim partnerům od začínajících firem až po architekty, aby společně zkoumali nová řešení.“

Pro společnost Holcim se tak stane jádrem firemního naplnění vize k dekarbonizaci výroby. „Naše výzkumné a vývojové týmy se zde soustředí na zavádění nízkouhlíkových výrobních postupů tak, aby mohly rozšiřovat moderní řešení pro výstavbu, jako je například ECOPact, nejširší řada nízkouhlíkových betonů na světě, až po ECOCycle, naši cirkulární technologickou platformu recyklující beton do nových materiálů,“ doplnil Miljan Gutovic, vedoucí regionu Evropa společnosti Holcim.

Oficiální otevření proběhlo 6. září 2023 a odborníci ze stavebnictví jej mohou navštívit na požádání. Více na webu www.holcim.com

Zjistěte více o našich aktivitách