Evropská unie bude financovat dekarbonizační projekty společnosti Holcim

 

Dekarbonizujeme společnost Holcim tím, že děláme naše provozy ekologičtějšími. Na konferenci Financování inovativních čistých technologií v Bruselu oznámil Inovační fond Evropské unie financování dvou dekarbonizačních projektů společnosti Holcim ve výši 328 milionů EUR.

Dotace urychlí rozvoj průlomových projektů společnosti Holcim v oblasti zachycování a ukládání uhlíku v Německu a Polsku. Tyto projekty jsou součástí plánu společnosti Holcim na dekarbonizaci, který zahrnuje více než 50 projektů po celém světě.

„Jako globální lídr v oblasti stavebních řešení má Holcim za úkol dekarbonizovat stavebnictví. Tyto investice EU v oblasti čistých technologií do našich technologií nové generace nás povzbuzují. Přispívají k tomu, aby naše projekty byly životaschopnější, což může zásadně změnit náš průmysl směrem k čisté nulové budoucnosti,“ říká o projektu Miljan Gutovic, vedoucí regionu Evropa.

Inovační fond Evropské unie je jedním z největších programů financování inovativních nízkouhlíkových technologií na světě. V roce 2022 fond poskytl více než 1,8 miliardy eur 17 velkým projektům v oblasti čistých technologií ze 138 předložených žádostí.

Tyto investice přispívají k rozvoji plánu společnosti Holcim na dosažení čistých nulových emisí s cíli pro roky 2030 a 2050, které byly potvrzeny iniciativou Science Based Target Initiative. Dekarbonizací budov v celém jejich životním cyklu Holcim ekologizuje své provozy a zároveň zavádí inovativní řešení od zeleného betonu ECOPact po střešní systémy Elevate.

Image
Holcim_dekarbonizace

Co dále děláme v oblasti udržitelnosti a dekarbonizace?