Den s cementárnou

 
 
 
 

 

V sobotu 18. června prošlo branami závodu přes 200 návštěvníků z řad široké veřejnosti. Prohlídka závodu, jejíž trasa vedla na pětistupňový cyklónový výměník s vyhlídkou do okolí,  atrakce ke zvýšení bezpečnosti silničního provozu a soutěže pro všechny věkové kategorie o hodnotné ceny, to byla hlavní lákadla sobotního dne.

 

Paralelně s aktivitami uvnitř cementárny probíhal závod horských kol, který již neodmyslitelně k Lafarge patří. Startovalo se na parkovišti před areálem a po absolvování různě dlouhých a různě náročných tras po okolí projížděli závodníci cílem opět na parkovišti před cementárnou. V šesti kategoriích zde závodilo na 120 cyklistů. Odkaz na kompletní výsledkovou listinu naleznete na konci aktuality. Zejména závodníci kategorie Elite, jejichž trasa vedla terénem, zbavovali své bicykly nánosů bláta asi téměř tak dlouho, jako strávili závoděním. Ale komu čest, tomu sláva. O to víc si snad svého vítězství vážili ti, kteří stanuli na stupních vítězů.

 

K větší opatrnosti a předvídavosti na silnicích potom nabádaly simulátory převrácení automobilu a simulovaný náraz „jenom" v rychlosti 30 km/h. Kdo odvahu nalezl a vyzkoušel, mohl si potom zasoutěžit o hlavní cenu dne - projížďku vozem Ferrari. K tomu ovšem potřeboval i vítězství v soutěži z pravidel silničního provozu.

 

Zejména děti měly zájem  o možnost seznámit se s vybavením sanitky záchranné služby, dospělí potom možná poprvé ve svém životě nahlíželi do vozu dopravní policie. Po ukázce vyproštění řidiče z havarovaného auta si zájemci mohli vyzkoušet  práci s nezbytným nářadím hasičů - s hydraulickými nůžkami.

 

Prohlídky závodu probíhaly nepřetržitě celý den, kapacita prohlídek, atrakcí  a občerstvení odpovídala množství návštěvníků. Program hladce plynul bez čekání a front a z rozesmátých a spokojených tváří se snad dalo vyčíst, že se den v cementárně líbil.

 

Doufáme, že jste si ho tady s námi užili a budeme se těšit na někdy příště.

 

Kontakt:

Milena Hucanová

Tel.: 416 577 215

e-mail: milena.hucanova@lafarge.com

 

 

Den otevřených dveří 18.6.2011
prohlídka závodu

Ukázka vyproštění řidiče z havarovaného
automobilu

Výherkyně hlavní ceny