Další cyklus soutěže LafargeHolcim Awards je otevřen!

 
proc soutezit na web

Soutěž LafargeHolcim Awards hledá projekty profesionálů i odvážné vize nové generace, které kombinují udržitelná řešení výstavby s architektonickou dokonalostí. Šestý cyklus mezinárodní soutěže je otevřen pro přihlášky do 25. února 2020. Nadace LafargeHolcim v ní odmění výherce celkem 2 miliony USD. Soutěž je určena pro udržitelné stavební projekty v pokročilé fázi návrhu z oblasti architektury, pozemního a inženýrského stavitelství, územního rozvoje, výzkumu o materiálech, stavebních technologií a souvisejících oborů.

Opět se bude soutěžit ve dvou kategoriích

Přihlášky do Hlavní kategorie LafargeHolcim Awards zahrnují udržitelné stavební projekty v pokročilé fázi designu s vysokou pravděpodobností realizace. Stavba / výroba nesmí být zahájena před 1. lednem 2019. 

Kategorie LafargeHolcim Awards Next Generation (příští generace) hledá vizionářské koncepty a odvážné nápady v přípravné fázi designu, včetně designových studií a výzkumných prací. Pro účast v této kategorii nesmí být autoři starší 30 let. Ale i studenti a mladí profesionálové mohou přihlásit své projekty v pokročilé fázi designu a s vysokou pravděpodobností realizace  do hlavní kategorie LafargeHolcim Awards.

Nezávislé odborné poroty v pěti geografických regionech světa hodnotí přihlášky pomocí komplexních „cílových oblastí“ pro udržitelnou výstavbu nadace LafargeHolcim. Tato kritéria se týkají inovací a přenositelnosti; etických standardů a sociálního začlenění; zdrojů a vlivu na životní prostředí; ekonomické životaschopnosti a kompatibility; a posuzuje také kontextové a estetické dopady. Soutěž podporuje cirkulární myšlení a snižování emisí CO₂ ve všech oborech. Identifikuje myšlenky s největším potenciálem pro řešení dnešních výzev spojených se zvyšováním urbanizace a zlepšováním kvality života.

Jak se přihlásit

Přihlášení do soutěže je bezplatné a musí být učiněno v angličtině pomocí webového formuláře, který poskytuje informace o autorství, obsahuje shrnutí projektu, technické podrobnosti, jakož i obrázky a / nebo ilustrace projektu. Průvodce „krok za krokem“ (na přihlašovací stránce) podrobně vysvětluje postup a ukazuje, jak přihlášku připravit.

Webový formulář pro podávání přihlášek:

Enter your project here

 

A jaké projekty měly úspěch v minulosti?

 

Kontakt:

Milena Hucanová

manažerka externí a interní komunikace

Tel: 420 416 577 215 

Mobil: 420 725 862 117 

milena.hucanova@lafargeholcim.com