Cementárna vyhlásila termíny dnů pro veřejnost

 

Celkem pětkrát v letošním roce bude mít veřejnost možnost navštívit závod na výrobu cementu v Čížkovicích. První termín je již ve čtvrtek 21.3. od 16.00 hod. a tématicky tento den bude věnován technickým proměnám cementárny.

 

"Přestože jsou u nás zimní opravy v plném proudu a nájezd technologie výroby slínku je naplánován až na 15.4., chtěli jsme umožnit zájemcům přijít. Toto období, kdy se nevyrábí, může poskytnout zase jiné, netradiční pohledy na výrobní zařízení. Jen jednou v roce mohou návštěvníci pohlédnout do rotační pece, kde momentálně probíhají práce na vyzdívkách, anebo teď je příhodné se seznámit detailněji s rozsáhlým projektem prodloužení kalcinátoru", uvádí Milena Hucanová, manažerka externí a interní komunikace.

"Jediné, co v tomto březnovém termínu nemůžeme návštěvníkům nabídnout, je návštěva nejvyššího dostupného místa cementárny - posledního patra výměníku, neboť prodlužování kalcinátoru je projekt velmi náročný z hlediska zajištění bezpečnosti práce a činnosti probíhají intenzivně téměř na každém patře", vysvětluje Milena Hucanová. Ve výsledku tato investice přinese zlepšení spalovacího procesu a umožní dokonalejší využívání tepelné energie, která je pro výpal slínku nezbytná.

 

Pohled z výměníku na okolí je naopak tradičně doplňkovým lákadlem Velkého dnu s cementárnou pro celou rodinu, který je naplánován na 8. června. Prohlídka závodu je potom doplněna o další zábavní program a informace o provozu jsou např. dětem připraveny hravou a pro ně přijatelnou formou.

 

Další nejbližší Den otevřených dveří proběhne v 27.4. a to už by mělo být za plného provozu.

Termíny všech návštěvních dnů jsou zveřejněny na webových stránkách firmy a prostřednictvím webu probíhá též registrace na konkrétní termín a čas.

 

 

Přehled všech termínů a témat Dní otevřených dveří v roce 2013:

21.3.     Technické proměny cementárny v Čížkovicích

27.4.     Cementárna a životní prostředí

8.6.       Velký den s cementárnou pro celou rodinu

26.9.     Cementárna v kontextu dalších průmyslových výrob

7.11.     Cement - beton - stavebnictví

 

Kontakt:

Milena Hucanová

tel.: 416 577 215

e-mail: milena.hucanova@lafarge.com