Holešovické kanceláře ArtGen

Komplex Art sestává ze dvou budov, které jsou propojené náměstím se zelení a interaktivní galerií pod širým nebem. Desetipodlažní budova je charakteristická svými oblými tvary a je zní výhled na Vltavu i centrum Prahy. Sedmipodlažní Gen má zase naopak obdélníkový tvar.

Rádi si podílíme na projektech, které Praze sluší. To je i případ holešovických kanceláří Art Gen, které nabízí 23 000 m2 kancelářských a více než 2 500 m2 obchodních ploch. Budova Art u Argentinské třídy nabízí flexibilní kanceláře s výhledem na Pražský hrad. Samozřejmostí jsou podzemní garáže, plně vybavená kolárna nebo maloobchodní prostory. Světlá výška tří metrů poskytuje pocit prostoru v uspořádání openspace i menších kanceláří. Samozřejmostí jsou v obou budovách otevíratelná okna, inteligentní systém řízení budovy, nepřetržitá ostraha i reprezentativní recepce.

 

O projektu

Objekt se nachází mezi ulicemi Argentinská, Tusarova, U garáží a Jateční, v těsné blízkosti Pražské tržnice. Byla postavena ve letech 2012–2014 dle návrhu ateliéru CMC Architects; investorem byla firma PPF Real Estate, s odhadovanými náklady 700-800 mil. Kč. Na výstavbu projektu byl použit portlandský cement od Holcim Česko z Čížkovic CEM II/A-M (S-LL) 42,5 R.