Pomoc Ukrajině

 
ukrajina vlajka

V současné době stále probíhá válka na Ukrajině. Na jejím začátku jsme neváhali a v rámci skupiny Holcim jsme Mezinárodnímu červenému kříži odeslali 1 milion švýcarských franků na pomoc Ukrajině. Zároveň jsme se rozhodli začít pomáhat konkrétním uprchlíkům, kteří přišli do našeho regionu. Po důkladném zvážení nám přišlo nejlogičtější podpořit lokální projekty pro uprchlíky a to postupně po menších částkách, aby zbylo případně na všechny, kdo si požádají. Tito lidé potřebovali v první řadě připravit a vytvořit zázemí pro bydlení, pořídit základní vybavení domácnosti a zajistit základní hygienické potřeby.   

 

Image
pomoc_uprchlikum.png

Celkem jsme dosud vynaložili na tyto účely 200 tis. Kč. Městu Třebenice jsme přispěli 25 tis. Kč na ubytování, vybavení a stravu pro 10 uprchlíků v penzionu U Havlů. Následoval příspěvek 25 tis. Kč na ubytování, vybavení a stravu pro 11 lidí, kteří našli svoje útočiště v Žernosekách a v Čížkovicích přes organizaci Evangelikální Baptisté Lovosice, z.s. Centru sociální pomoci Litoměřice jsme přispěli 100 tis. Kč na přípravu 30 lůžek v  jednom z jejich zařízení pro postižené občany. Přispěli jsme též městu Libochovice 50 tis. Kč. Zároveň proběhla dobrovolnická akce v Domově  důchodců v Milešově.

 

 

 

Image
pomoc-ukrajine-uklid.png

Jsme otevřeni dalším nabídkám spolupráce s tím, že kritérium je pomoc v našem bezprostředním okolí.

Vnímáme též důležitost zapojení uprchlíků do běžného pracovního života. Hledáme cesty, jak nabídnout zaměstnání nebo přivýdělek ve spolupráci s našimi dodavateli.

V případě zájmu o podporu, prosím, posílejte žádosti na jarmila.vinduskova@holcim.com